AK Parti kapatılmamıştır

ama lakiklik karşıtı fiilllerin odağı olduğu yargısına varılmıştır. Bu karar ne anlama geliyor peki?
Bu karar Akp'nin kitle partisi olarak yoluna devam etmesi ve işin başlangıcında ona oy veren islamcı tabanın taleplerine oldukça uzun bir süre daha kulaklarını tıkaması gerektiği anlamına geliyor.

Benim gibilerin durumuna uygun:) Kayahan amcanın esmer günler şarkısından bir bölüm geldi oturdu dilime. "yine bana hüsran bana yine hasret var, yine bana esmer günler düştü, eyvah!"

Yine de karar Türkiye için sevindirici bir gelişmedir kanaatimce, bir yılı aşkın süredir pompalanan kaosa zemin oluşturma gayretleri sonuçsuz kalmış, Türk demokrasisi hastaneye kaldırılmadan ayakta tedavi edilmiştir. Keşke dava hiç açılmamış olsaydı...

Her ne kadar kılık kıyafet özgürlüğü, eğitimde eşitlik gibi konuları tartışmak başka baharlara kaldıysa da, toplumdaki kutuplaşmanın bu süreçten sonra azalacağına inanmak istiyorum ben. Kardeş kavgaları, gereksiz bölünmeler, kamplaşmalar olmasın da, biz çok bekledik haklarımızın iadesini; boğazımızda yutamadığımız bir yumruk, içimiz buruk gene oturur bekleriz...

Umarım bundan sonra başlayacak süreç ülkeme ve ülkemin tüm insanlarına daha aydınlık günler getirir.

Yorumlar

Biz hayallerimizi, okulumuzu, istikbalimizi çoktaaann ülkemizin istikrarına kurban ettik,
Hayırlısı olsun, milletimizin canı sağ olsun,
Ülkemiz ateşe düştüğünde biz daha birçok şeyimizi feda edeceğiz bu ülkenin selameti için, o zaman belli olacak kimin daha çok sevdiğini ülkesini
Warrior dedi ki…
Bana göre AKP'nin kapatılmaması laiklik karşıtı eylemlerin odağı haline gelmediğini göstermektedir. 11 üyenin de ret kararı vermesi zaten fantezi olacaktı. 3 üye aslında kapatmadan vazgeçmiş, onun yerine para cezasını düşünmüştür. Takdir edersiniz ki para cezası kapatma kararının yanında devede kulak kalır.

kapatılmadı ve bir kişi bile siyasi yasaklı hale gelmemiştir. Partinin hiç ceza almaması mahkemenin güvenilirliğine gölge düşürürdü, belli kesimleri de gocundurmamak gerekirdi. Para cezası odak haline geldiği için değil belli sesleri susturmak için verilmiştir.

"Kapatılmadı ama odak haline geldiği tescillendi" ibaresi bu durumdan memnun olmayanların hala AKP'yi mahkum etme çabalarıdır (Aman yanlış anlamayın)

Eğer mahkeme AKP'nin gerçekten odak haline geldiğini düşünseydi doğrudan kapatırdı!

Bu karar ayrıca şunu da göstermektedir.Ülkenin istikrarını sadece belli kesimler değil bazı başka kesimler de gerçekten istiyormuş.

Hem AKP kapatılsaydı millet gerçekten odak haline geldiği için kapatıldığını mı düşünecekti?

Kesinlikle hayır. AKP'nin niye kapatılmak istediğini herkes biliyor.

Bence hazine yardımının 1/2 sinin kesilmesi davayı kazanmaktan başak birşey değildir. Bu kararla geri adım atmak yerine görün AKP daha cesaretli yoluna devam edecektir.

Bu renkte bir parti ülkemiz tarihinde ilk defa paçayı yırtabilmiştir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

"Benim için namurad olsun diyenler bermurad olsun"/"Babil'de Ölüm, İstanbul'da Aşk" okumaları

Rabbişrahli ve sadri!

günlerimiz bitecek bir gün saya saya*