Ben bu hafta ölmezsem ölmem ölmem hiç bir vakit


Bir gün çıkıp biri bana akşam vardiyası geldiği için bu kadar sevineceğimi, hatta sabah vardiyası öneren birine hayır diyeceğimi söylese inanmazdım, ama oldu.
Bu hafta öncelik okulda, tabi her daim Elif'den sonra.
Yalnız çok yorucu olacak gibi görünüyor. İlk günün planı; 

Pazartesi
07:00; Kalkış ve kahvaltı hazırlıkları. Elif'in okul kıyafetlerinin ütüsü.Uyanmak için bir bardak çay. Ahaliyi uyandırma çabası ve çıkış. +
08:30; Ders-Metin ve yorumları, ODTÜ trafiğini hesaba katmayan uragan'ın 50 dk.'da yani saat 9'da okula varışı. Yarım saat gecikme nedeniyle dersin ikinci yarısını beklerken çay-s. Sınıfın olduğu kata çıkıp arayı bekleme. Bir buçuk saat Senaryo ve Yapım okumaları. İkinci bir "derse geç gelenleri almıyoruz"  vakıası atlatmamak için bekleme, bekleme.... +
11:00; Gürsel Hoca'yı ders çıkışında yakalama. Genel durum izahı. Bir ödevle odadan çıkış. Virginia Woolf-Kendine ait bir oda
11:40; Eve varış. Odaları havalandırıp yatakları ve ortalığı toparlama.  +
11:50; Bir yandan kahvaltı için tost hazırlayıp bir yandan bulaşık makinesini boşaltma, sabah bulaşıklarını yerleştirme. +
12:10; Hem tost-çay, hem bloga iç döküş.  +
13:00; Uyku / uyku biraz uyku, bütün istediğim buydu. :)
14:00; Kalkış ve akşam yemeğini ocağa verme. Dünkü temizlikte yetişmeyen salonun temizliği. Vakit kalırsa biraz ütü.
16:30; Okuldan gelen Elif'in ödevlerine göz atma, arada muhabbet ve sınıfın son dedikoduları, etütte tamamlayamadığı ödevi varsa onların tamamlanması ve hatunun anneanneye bırakılması.
18:30; Mesai başlangıcı, konuşma konuşma ve yine konuşma. Eskaza çağrı aralarında boşluk varsa Ali'nin projesi için yazmaya başladığım senaryoya bir bölüm daha yazabilme.
00:00; Vardiya bitişi, ooooooooohh!!!
00:45; Eve varış..

Salı günü de pek farklı olmayacak, her ne kadar ilk ders 13:30'da başlasa da, sabah 9'da ahaliyle beraber çıkıp Yenimahalle Kaymakamlığına gitmem gerekiyor, sigorta işleri için. 
13:30-14:55; Enformatik 2
15:45-17:55; Metin ve Yorumları (Dün kaçırdığım dersi alabileceğimi söyledi Gürsel Hoca)
18:30: Mesai
24:00: Çıkış
24:45: Home sweet home :) Kuzucuğumla koniş koniş*

*: koniş koniş: Leyla ile Mecnundan dilime yapıştı bu ikileme, koyun koyuna yatmak anlamında kullanıyor Mecnun, yakınlıklarını anlatmak için Dede'yle konuşurken.. 


Bu haftayı sağ çıkarır mıyım acaba? "Ben bu hafta ölmezsem ölmem ölmem hiç bir vakit" diye mırıldanmaya başladım bile. Hafta iki günden ibaret değil tabi ama çarşamba- perşembe- cuma'yı yazacak takatim yoksa belki. :)

Şu anda iki ders devam zorunluluğu istemiyor. Bu hafta sonunda hangi derslerin hocalarının devm istediği belli olacak. Umarım devamsızlıktan bırakan yoktur. Ama acayip disiplinli hocalar. İ.Ü'de hocalar mı gevşekti yoksa biz mi gençliğin lakaytlığı ile farkında değildik bilmiyorum ama, burada derse geç kalmak ciddi sorun yani. Kapıyı tıklatıp giremeyen gençler bekleşip duruyorlardı, kapı önünde..

Hadi eyvallah,
uykuuu biraz uykuuu-uuu / bütün isteğim buydu. hımm hım hımm hımmmYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

"Benim için namurad olsun diyenler bermurad olsun"/"Babil'de Ölüm, İstanbul'da Aşk" okumaları

Rabbişrahli ve sadri!

günlerimiz bitecek bir gün saya saya*